CDS615RGBMIP
| Manufacturers: | Dialight |
|---|---|
| Product Category: | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Data Sheet: | CDS615RGBMIP |
| Description: | 18UP SLVR RGB IP COLADA 15DEG |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Dialight |
| Type | LED Module |
| Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Height | 28.00mm |
| Series | CD |
| CCT (K) | - |
| Features | - |
| Lens Type | - |
| Wavelength | 627nm Red, 530nm Green, 447nm Blue |
| Part Status | Obsolete |
| Configuration | Linear Light Strip |
| Current - Max | 350mA |
| Viewing Angle | - |
| Current - Test | - |
| Size / Dimension | 615.00mm L x 50.00mm W |